Krajowe banki prowadzą już ponad 600 tys. rachunków nierezydentów. Rok temu było ich 424 tys. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Szybki przyrost to zasługa obywateli Ukrainy. Banki dostrzegają rosnący potencjał tej grupy klientów i coraz częściej dostosowują do niej swoją ofertę. Dotyczy to przede wszystkim udostępniania stron internetowych i aplikacji mobilnych w języku ukraińskim.

Tomasz Molenda z Banku Pekao wyjaśnia, że obywatele Ukrainy korzystają przede wszystkim z podstawowej oferty bankowej, stąd interesują ich rachunki bieżące z kartą wielowalutową i możliwością bezpłatnej wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów.

Zapytani przez gazetę przedstawiciele banków przyznają, że zarobione pieniądze obywatele Ukrainy w ogromnej mierze przekazywane są do rodziny w kraju, a tylko w niewielkim stopniu są oszczędzane.

Pekao zbadało, że 60 proc. Ukraińców pieniądze przewozi samodzielnie lub poprzez zaufane osoby. 15 proc. pracujących korzysta z usług firm transferujących pieniądze, a jedynie 4,4 proc. robi przelewy z rachunku.

Ukraińcy w niewielkim stopniu korzystają z lokat terminowych, rachunków oszczędnościowych, stosunkowo rzadko biorą też kredyty – choć to ostatnie zaczyna się zmieniać.

Źródło: money.pl

Info

Z nami mogą Państwo szybko pozyskać zespół pracowników do zrealizowania projektu. Zawsze jesteśmy w kontakcie z naszymi klientami.

Dołącz do nas