Dobrany pracownik to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorcy. Podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „CZŁOWIEK WOBEC ZMIAN NA RYNKU PRACY XXI w.” pracodawcy, instytucje z otoczenia biznesu oraz przedstawiciele świata naukowego starali się całościowo spojrzeć na dynamiczne, dokonujące się zmiany na rynku pracy.

W rezultacie doszli do wniosku, że nie ma problemu z liczbą miejsc pracy, jest problem z ilością pracowników. «Mamy nietypową sytuację, jeszcze kilka lat temu nigdy byśmy się czegoś takiego nie spodziewali. Kiedyś przez wiele lat spędzał nam sen z powiek brak miejsc pracy, teraz nie pozwala nam spać brak pracowników», – mówił podczas konferencji wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

Jak twierdzi, w Rudzie Śląskiej bezrobocie jest na niskim poziomie – 4,2%. «Gdy mówimy mieszkańcom podczas organizowanych przez nas spotkań, że brakuje pracowników, odpowiadają „Panie prezydencie, ale jaka to praca? Ile nam oferują? Jakie wynagrodzenia proponują? Stawki głodowe i tak dalej”. To jest ogromny problem, z którym musimy się zmierzyć», – dodał Mejer.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na stronie Dziennika Zachodniego.

My pomożemy rozwiązać problem bezrobocia w kraju oraz znaleźć przyzwoitych pracowników firmom.

Info

Z nami mogą Państwo szybko pozyskać zespół pracowników do zrealizowania projektu. Zawsze jesteśmy w kontakcie z naszymi klientami.

Dołącz do nas